Tento název se často používá pro označení bezpilotních letadel (UAV). V podstatě, "dron" je létající robot, který je schopen samostatně létat za pomoci přednastavených letových plánů, či za řízení přes vysílač. Další jména pro drony jsou: Multirotor, Kvadkoptéra, Hexakoptéra a Oktokoptéra.

Díky tomu že držení GPS pozice (jako ve vaší navigaci) se stává standartní výbavou dronu, multirotory jsou lehčí k pilotování než dříve. Doba zaučení u menších dronů je zhruba dva týdny, po kterých si budete sebejistí s létaním a natáčením. Toto samozřejmě záleží na tom, zda má pilot předešlé zkušenosti s létaním. 

Nováčci do světa dronů by měli zdokonalovat své schopnosti na velkých, otevřených polích, přitom se snažit držet dron ve správné orientaci a v bezpečné výšce. Nové drony a technologie ale vycházejí každý rok, takže drony se stávají chytřejšími a je snazší s nimy létat. Obecně platí, že RTF drony jsou zaměřeny na všechny, ať už začátečníky, či pokročilé. 

Zákony ohledně dronů v Evropě jsou v každé zemi jiné a často se mění. Je důležité vědět, jaká pravidla se vstahují na váš region. Většina zemí dovoluje rekreační použití lehkých dronů pod 2kg (v Česku je to maximální vzletová hmotností menší než 0,91 kg) v otevřených prostorech 150m od hustě obydlených oblastí a 8km od letišť. Je pilotova odpovědnost znát a respektovat zákony ohledně dronů ve vaší oblasti. V České republice jsou místa, kde je let bezpilotního letadla zakázan. Také doporučujeme rekreačním uživatelům se seznámit s pravidly pro let bezpilotních letounů, pro bezpečnější pilotování. 
Doba letu se liší u každého dronu v závislosti na velikosti baterie. Většina RTF dronů má dobu letu kolem 25 minut. Větší drony pro komerční použití jsou obvykle těžší a mají kratší dobu letu kolem 15-20 minut. 
Je těžké stanovit jeden dron, jako nejlepší, jelikož každý uživatel má jinou představu. To je proč jsme pro vás rozdělili náš obchod do třech zájmových kategorií pro lehčí výběr. Obecně platí, že by dobrý dron měl mýt slušný dosah, kameru s vhodným rozlišením pro vaše využití a nějakou možnost přidání FPV vybavení. 
Víc rotorů = víc zdvihu. Víc rotorů také dělá dron více stabilním. Drony na profesionální úrovni často mají více rotoru pro zdvihání těžkých kamer. Další výhoda šesti či více rotorů je, že když se jeden motor při letu porouchá, většina takových dronů se dokáže bezpečně vrátit na místo vzletu. Více rotorů se tedy stává výhodou spíše u komerčních kamerových dronů.
Toto záleží na dosahu ovládání Vašeho dronu. Většina spotřebitelských dronů, například DJI Phantom 3 standard mají dosah od 500 do 1000 metrů.  Dražší drony jako jsou Phantom 4 mají dosah více než 2 kilometry, což je skvělé na natáčení a fotografování širokých krajin.  Pamatujte ale, že v České republice byste s dronem neměli létat výše než 300 metrů.
Krátká odpověď je ano. Avšak nezapomínejte, že mořská voda může být velmi korozivní vůči elektronice a motorům na dronu. Je dobré udržovat dron daleko od vln, protože ne mnoho dronů je voděodolných.
Yes for sure, There is nothing better than flying in the mountains! Keep your mind on the job and be aware of weather changes that could catch you out! Určitě ano, není nic lepšího, než létání s dronem na horách. Mějte vždy na mysli povětrnostní podmínky, které by Vás mohly v nemilý okamžik zastihnout.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.